21 Eylül 2019
Ana Sayfa / Eczacıanneyim Mutfağı / Uskumru ve Yumurtalı Patates Salatası

Uskumru ve Yumurtalı Patates Salatası

patates-salatasiUskumru ve zeytin yağı ile sağlıklı yağların kazanıldığı, domatesin antioksidan gücü ve sosuyla ayrı bir lezzet sağlayan uskumru ve yumurtali patates salatası 10 aylık ve üzeri bebekler için tavsiye edilir. Daha büyük çocuklar için sosulu hazırlanan uskumru ve yumurtalı patates salatası lezzetli muhteşem bir besin kaynağıdır. Sizin için de vazgeçemeyeceğiniz bir lezzet deposu. Hazırlama süresi 35 dakika.

Malzemeler ( 2 yetişkin & 2 çocuk porsiyonu) :

 • 300 gram taze patates

 • 100 gram derisi ve kılçıkları ayıklanmış ızgara edilmiş uskumru filatosu

 • 2 veya 3 haşlanmış dörde bölünmüş yumurta

 • 50 gram çok taze yeşil bezelye (kabuğu ile birlikte)

 • 150 gram kadar çeri domates

 • 40 gram çekirdekleri alınmış dilimlenmiş yeşil veya siyah zeytin

Sos için malzemeler :

 • 4 tatlı kaşığı sızma zeytinyağ

 • 4 tatlı kaşığı limon suyu

 • 1-2 çorba kaşığı mayonez (isteğe bağlı)

Hazırlanışı :

 • Patatesi ve yumurtayı haşlayın. Patatesleri süzün ve ılınmaya bırakın.

 • Yeşil taze bezelyeyi pişirin. Ilındıktan sonra uzun uzun dilimleyin.

 • Taze patateslerin kabuğunu soyun. İsterseniz kabuklu da kullanabilirsiniz. ( 3 yaşından büyük çocuklar için kabuklu hazırlanabilir)

 • Geniş bir kaseye patatesleri doğrayın.

 • Doğranmış yeşil taze bezelyeyi, ikiye bölünmüş çeri domatesi ( büyük olanları dörde bölebilirsiniz) , zeytin dilimlerini ve parçalanmış ızgara uskumruyu patatesin üzerine ilave edin.

 • Sosu için gerekli bütün malzemeyi karıştırın ve patateslerin üzerine döküp kariştirin.

 • Üzerini dörde bölünmüs yumurtalar ile süsleyiniz.

 • Arzuya göre 3 yaşından büyükler için biraz tuz ilavesi yapabilirsiniz.

 • Altı aylık ve üzerindeki bebekler için lokmalık parçalar halinde doğrayınız. Domateslerin kabuklarını alınız.

Afiyet olsun !

Bunu Gördünüz mü?

Damla Çikolatalı Muffin

Çocukların severek yiyeceği damla çikolatası ile süslenmiş damla çikolatalı muffin tarifi besleyici olduğu kadar yapılışı …

Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.