21 Eylül 2019
Ana Sayfa / Eczacıanneyim Mutfağı / Reçelli Minik Tartlar

Reçelli Minik Tartlar

minik-tartlarBir lezzet kalsiği reçelli minik tartlar. Yalnız çocukların değil sizin de vaz geçemeyeceği minik lezzetlerin hazırlama süresi 50 dakika.

Malzemeler :

 • 250 gram (3 su bardağı un)

 • 125 gram tereyağ

 • 1 çorba kaşığı pudra şekeri

 • 2 yumurta sarısı

 • 1-2 çorba kaşığı soğuk su

 • Çilek, kayısı veya frambuaz reçeli veya hepsi

Hazırlanışı (16-18 tart için) :

 • Unu geniş bir kabın içine eleyin.

 • Ufak parçalara böldüğünüz tereyağını unun içine karıştırın.

 • Parmaklarını yardımıyla tereyağını ezerek un ile karıştırın.

 • Pudra şekerini ve yumurta sarısını ilave edin. Azar azar soğuk suyu ilave ederek ufalanmış görünümlü hamur elde edene kadar yoğurun..

 • Hamuru streç filme sarıp 30 dakika buzdolabında bekletin.

 • 30 dakika sonra tepsiyi az miktar tereyağ ile yağlayın. Hamuru dolapdan çıkarın. Temiz bir tezgaha un serpin ve hamuru 4mm kalınlığında oklava ile açın.

 • Küçük ağızlı bir çay bardağını ters çevirerek veya yuvarlak bisküvi kalıbı ile daire şeklinde hamur kesin. Hamurun ortasına parmağınızın ucuyla hafifce bastırarak hamurun ortasında çukur açın.

 • Tepsiye yerleştirdiğiniz tart hamurunu 200°C önceden ısıtılmış fırında 5-6 dakika tart hamurları altın rengini alana kadar pişirin.

 • Tepsiyi fırından çıkarın ve her bir hamurun ortasındaki çukura taşmayacak şekilde reçelleri tatlı kaşığı yardımıyla ekleyin.

 • Reçelli tart hamurlarını tekrar fırına koyup 6 dakika daha pişirin.

 • Sonra servis tabağına alın ve soğuyunca servis yapın.

Afiyet olsun !

Bunu Gördünüz mü?

Damla Çikolatalı Muffin

Çocukların severek yiyeceği damla çikolatası ile süslenmiş damla çikolatalı muffin tarifi besleyici olduğu kadar yapılışı …

Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.