21 Eylül 2019
Ana Sayfa / Annelik Kariyeri / Para Konusunda Eşiniz ile Tartışmayı Durdurun

Para Konusunda Eşiniz ile Tartışmayı Durdurun

aile-ve-paraEşiniz ile para ve gelir konularında haftada en az bir kere tartışıyorsanız evliliğiniz yıpranıyor demektir. Araştırmalar, %30 boşanma oranının para tartışması yapan çiftler arasında oluduğunu göstermiştir. Para konularında eşiniz ile tartışmayı durdurun.

Burada problem kısıtlı bütçe olmasından kaynaklanmamaktadır. Sorun para konusunda iletişim ve saygı eksikliğinin varlığıdır. Para sıkıntısı olmayan çiftlerde dahi hala para konularında tartışmaların varlığı saygı eksikliğinin göstergesidir. Buna karşın maddi sıkıntıdayken bu stres ile omuz omuza mücadele eden pek çok çift var ki, burada anahtar kelime iletişim ve saygıdır.

Sevginin anlamı saygı ve iletişim ise maddi konularda da uygun bir dille karşılıklı konuşma başlatmak size olumlu katkılar sağlar.

Aileniz için bir vizyonunuz, planınız olsun. Hedeflerinize ulaşmak için birlikte karar verip planlarınızı uygulayın.

Para konusunda çıkan çoğu tartışma tek başına karar alma nedeniyle olmaktadır. Bu durumda çitler farklı yönlenebilir. Birlikte oturun ve bütçeniz hakkında birlikte karar alın. Bütçenizi nasıl etkin kullanacağınız ve önceliklerinizi belirleyin.

Harcamalarınızı kağıda dökün veya bilgisayarınızda tutun. Çağımızın kolaylığı ama baş belası kredi kartlarını yönetmek için ekstreleri detaylı olarak inceleyin. Ayrıtılarda gizli olan bütçe açıklarını bulup azaltmanız gereken harcamalarınızı belirleyin. Bu uygulama eşlerin her ikisi birden hangi harcama alanında iyi veya kötü olduğunu kendisinin görmesini sağlayacaktır. Asla birbirinizi suçlamayın. Bu yaklaşım eşlerin defansif olmasına yol açar. Çözüm bulmaya yönelik yaklaşım ve iletişim sizi kurtarır.

Harcamalarınızda limit belirleyin. Örneğin; 100 tl üzerindeki harcamalarınız için ortak karar alın.

Para konusunu evinizde sık gündeme getirmeyin. Ayda bir veya iki kez durum değerlendirmesi yapmak yeterli olacaktır. Para, stresli bir konudur. Sizi bunatlmasına izin vermeyin.

Çocuklarınızın tutumlu olup size destek olmasını sağlamak için onları küçük yaşta eğitin. Çocuklarınızın önünde bellirli bir yaşa gelmeden bütçeniz hakkında fazla konuşmayın. Kıymet bilmeyi tutumlu olmakla birlikte öğrendiklerini unutmayın.

Ailenizin ve kendinizin nefes alması için gerekli harçlığı mutlaka ayırın. Ailecek ayda en az bir kez mutlaka restorana veya çay bahçesine gidin ve hayatınızın keyfini çıkarın.

Eşiniz ile para konusunda daima dürüst ve açık olun. Para gizlemeyin. Birikimlerinizde ortak kararınız olsun. Birlikte biriktirin. Bu sizi daha da güçlü kılacaktır.

Bereketiniz bol olsun.

Bunu Gördünüz mü?

Öfke Terapisi ve İkili İlişkilerde Öfke

Eğer çiftler arasında öfke dolu çatışmalar yaşanıyor ve bu tartışmaların sıklığı artıyor ise çiftin bu …

Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.