21 Eylül 2019
Ana Sayfa / Annelik Kariyeri / Mutlu Annelerin Sırrı

Mutlu Annelerin Sırrı

Birçok kişi, maddi değişikliklerin insanları daha fazla mutlu hale getireceğini düşünüyor ancak araştırmalar, çevremizde bir değişikliğin sadece mutluluk içinde % 10’luk geçici bir artış yarattığını gösteriyor. Bu süre bittikten sonra da, mutluluk göstergesi normal durumuna dönüyor. Yeni bir iş edinmek, ev, yer değiştirme veya daha fazla para kazanmak aslında mutluluğumuzun sürdürülmesini sağlamıyor. Mutlu olabilen insanların sırları nedir? Hepsi zengin mi? Ya da çok mu güzeller? Yine araştırmalar der ki, mutlu olmanın sırrı bunlar değil. Mutlu anne olmak için önce mutlu bir insan olmak gerekmiyor mu?

Verici olmak;

Hiç birine karşılık beklemeden bir şey verdiniz mi? Cevabınız Evet ise, kendinizi daha canlı hissettiniz mi?
Başkalarına vermek ve ben merkezli olmamak, başkalarını ufak da olsa kendi imkanlarınızla mutlu edebilmeyi denediniz mi? Maddi olmak ya da tanıdık olmak zorunda değil; markette birine yardım etmek, öksüzler yurduna gidip çocuklara kitap okumak, otobüsden inerken şöföre teşekkür edebilmek… Örnekler saymakla bitmez. Ve inanın bu durum bulaşıcıdır.

İyi bir arkadaş olmak;

Yoğun şehir ve iş hayatı bize sanal arkadaşlıkları sunan çok popüler olan araçları sık kullanmaya başladık. Vefat haberlerinde bile telefon açmak yerine facebook’dan ağlayan ifadeler ile baş sağlığı diler olduk. Oysa herkesin bir arkadaşa ihtiyacı vardır. Araştırmalar, iyi bir arkadaş olmanın ve iyi bir arkadaşı olan kişinin vücudundaki stres hormonunun %50 daha az salgılandığını göstermektedir. Annenizle, eşinizle, çocuğunuzla, komşunuzla iyi arkadaş olun. İlk fırsatta bir arkadaşınıza ulaşın ve halini hatırını sorun. Bu gibi durumlar ferahlatıcıdır, kendinizi yenilemenizi sağlar ve aynı zamanda kendi sağlığınız olduğu kadar karşınızdakine için de yararlıdır.

Hedefi olmak;

İleriye bakmak, bir şey üzerinde çalışmak ve başarmak iyi bir iştir. Süreç büyümemize ve bizi sıradan yaşam sıkıntılarından kurtarmaya yardımcı olur. Hayatta bir hedefi olmak ve düzenini bu amaca uygun hale getirmek mutluluğa katkıda bulunur. İlla bir işte çalışıp başarmak da hedef değil. Bir hobi edinmek, onu geliştirmek bir başarıdır. Nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız haftaya kendiniz için bir kaç basit hedef belirleyerek başlayın ve bu hedefe göre hareket edin.

İnançlı olmak;

İnanç nedir? Türk Dil Kurumu’na göre; Bir düşünceye gönülden bağlı bulunma; birine güvenme; dini anlamı ise, yaradana, dinine iman, inanma.
Bir şeyi yapabileceğinize inanmak, bunun için inançla yola devam etmek ve kendinize güvenmek.
İçinde yaşadığımız Dünya görebildiğimizden daha fazla bir yol. İnançlı olmak hayatımızdaki zorlukları aşmada size herkezden daha çok yardımcı olacaktır. İnanç ve güven hayatınıza anlam katar ve umut verir.

Elindekilerin kıymetini bilmek;

Para mutluluk getirmiyor sadece konfor sağlıyor. Varlıklarımızın listesini çıkarmaya kalksak, nelere sahip olduğumuza şaşar kalırız. İster maddi ister manevi olsun eldekilerin kıymetini bilmek herşeyden önce kendi emeğimize ve öz varlıklarımıza saygı duymaktır.
Geriye dönüp bakmak, nerede olduğumuzu arada bir tartmak ve eldekilerin muhasebesini çıkarmak mutlu olmak için sayısız sebep olduğunun farkında olabilmek ise en büyük mutluluktur

Bunu Gördünüz mü?

Öfke Terapisi ve İkili İlişkilerde Öfke

Eğer çiftler arasında öfke dolu çatışmalar yaşanıyor ve bu tartışmaların sıklığı artıyor ise çiftin bu …

Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.