21 Eylül 2019
Ana Sayfa / Eczacıanneyim Mutfağı / Kedi Dilli Kolay Profiterol

Kedi Dilli Kolay Profiterol

Büyük küçük herkezin severek yediği profitorolü hazırlamanın kolay yolu kedi diliyle hazırlamak. Hazırlarken parmaklarınızı yalayacağınız kedi dilli kolay profiterol hazırlaması 45 dk ama yemek için sabırsızlanmayın çünkü yeteri kadar buzdolabında bekletilmesinde fayda var.

Malzemeler; ( 10-12 kişilik )

300 gr taze kedi dili (pastaneden bir gün önceden sipariş vererek alabilirsiniz)

1,5 kg süt (krem şanti hazırlamak ve kedi dillerini ıslatmak için)

1 paket kren şanti

1 avuç dövülmüş ceviz veya fındık veyadamla çikolata parçaları

Büyük boy dikdörtgen borcam

Çikolatalı Sos için malzemeler;

3 yumurta

125 gr yumuşak margarin

1 su bardağı toz şeker

4 çorba kaşığı tepeleme kakao

Hazırlanışı;

 1. Derin bir kapta 1 paket krem şantiyi paketindeki tarife göre hazırlayınız. Kullanacağınız süt soğuk olmalı. Krem şantiyi hazırladıkdan sonra tezgahda yanınızda hazır bekletin.

 2. Krem şanti hazırladıkdan sonra kalan sütü derin bir kaseye alıp yanınızda tutun. Bu süt kedi dillerini ıslatmak için kullanılımaktadır.

 3. kedi-diliBüyük boy dikdörtken borcamın dibini ince tabaka krem şanti ile kaplayın.

  Kedi dillerini teker teker süt dolu kaseye batırıp çıkartın. Her tarafının ıslandığından emin olun. Ve tepsinin her tarafını kaplayacak şekilde bir kat dizin. Dikey veya yatay yerleştirmeniz ilk katta önemli değildir.

  Kedi dilleri arasındaki boşlukları dövülmüş ceviz içi, fındık veya damla çikolata ile veya yine süt ile ıslatılmış kedi dili parçaları ile doldurabilirsiniz. Böylece düz bir kat oluşturmuş olursunuz.

 4. Kalan bütün krem şantiyi 1. katın üzerine yayın.

 5. Kalan kedi dillerini yine süte batırarak birinci katın tersi olacak şekilde yerleştirin. Böylece keserken dağılmayacak, kolayca servis yapabileceksiniz.

 6. Hazırladığınız çikolata sosunun hepsini 2. katın üzerine sıcak olarak dökerek bir bıçak yardımıyla yayın.

Çikolata sos hazırlanışı;

 1. Sos tenceresi içinde yumurtaları, şekeri mikser yardımıyla veya elle iyice çırpın.

 2. Yumuşak margarin ilave edip iyice çırpın.

 3. En son kakao ilave edin.

 4. Ortaderece ısıda muhallebi kıvamı alana kadar 5 dk kadar pişirin.

Soğuktan sonra bir gece buzdolabında bekletin. Ertesi gün servis yapın. Üzerini süslemek size kalmış. Taze çilek veya mevsim meyvalarıyla da servis yapabilirsiniz. Afiyet olsun !..

Bunu Gördünüz mü?

Damla Çikolatalı Muffin

Çocukların severek yiyeceği damla çikolatası ile süslenmiş damla çikolatalı muffin tarifi besleyici olduğu kadar yapılışı …

Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.