21 Eylül 2019

İrmikli Puding

irmikli-pudingİrmikli puding karamelize edilmiş şeker süslemesiyle hem hafif hem de besleyicidir. Çocuklar için sağlıklı ve lezzetli olduğu kadar büyüklerin de seveceği kolay hazırlanan bir sütlü tatlıdır.

Malzemeller; ( 12 kişilik )

1 lt süt

12 çorba kaşığı toz şeker

12 çorba kaşığı irmik

1 paket vanilya

1 çorba kaşığı yumuşak margarin

Hindistan cevizi rendesi (üzerini süslemek için)

24 cm çapında yuvarlak yassı tenere

Hazırlanışı; ( 35 dk )

  1. Derin çelik veya bakır bir tencerede 1 lt süt ile 12 çorba kaşığı şeker birlikte kaynatılır.

  2. Kaynayan süte azar azar irmik katılarak topak topak olmaması için sürekli karıştınız. 12-13 çorba kaşığı irmiği birer birer ilave etmeniz topaklanmayı önler.

  3. İrmik pişip şişinceye kadar orta derece ısısda sürekli yavaş yavaş karıştırarak pişirin.

  4. Daha sonra bir çorba margarini ilave edip 2-3 dk daha pişirmeye devam ediniz. Pişdikten sonra ocak alııp tezgah üstünde karamelini hazırlayana kadar bekletin, kabuk tutmaması için arada bir karıştırın.

  5. Karamel için 24 cm çapında tencereye 3-4 kaşık toz şeker ve 1-2 kaşık su ekleyerek orta ısıda şekeri yakın. Şeker kararmaya karamel rengi alıncaya kadar hızlı hızlı karıştırın.

  6. Karamel yapışken kıvama gelip rengini alınca çok hızlı bir şekilde donmadan tepsinin dibine ve kenarlarına yayın.

  7. Karamel yayılmış tepsiye pudingi sıcakken dökün ve eşit olacak şekilde yayın. Üzeini bir bıçak yardımı ile düzeltin, soğumaya bırakın.

  8. Puding soğuduktan sonra tepsinin üzerine servis tabağını kapatın ve pudingi ters çevirin.

  9. Buzdolabında en az 1 saat bekletin.

Servis yapmadan önce buzdolabından çıkarın ve üzerini hindistan cevizi rendesi ile süsleyin. Arzuya bağlı olarak portakal ve limon kabuğu rendesi ilave edebilirsiniz.

Bunu Gördünüz mü?

Damla Çikolatalı Muffin

Çocukların severek yiyeceği damla çikolatası ile süslenmiş damla çikolatalı muffin tarifi besleyici olduğu kadar yapılışı …

Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.