21 Eylül 2019

İlk Kıyafet

ilk-kiyafetDoğum sonrası;

Doğum sonrası bebeğinizin göbeği düşene kadar özel üretilmiş “5’li hastane çıkışı” kıyafet setini ilk kıyafet olarak seçmeniz gereklidir. Önden V yaka olarak hazırlanmış ve bebeginizin beline dolandırarak bağlayabileceğiniz ipli ürünler bebeğinizin göbeğini sıkmayacak şekilde ayarlamanız için tasarlanmıştır. Yine sette bulunana eldiven tırnakları ile kendini yaralamaması, patik minik ayaklarını, şapka ise bebeğin baş kısmından vücut ısısını kaybetmemesi için kullanılmalıdır. Sentetik ürünler yerine doğal, pamuklu ürünler tercih edilmelidir.

Bebeğinizin göbeği düştükten ve iyileştikten sonra kullanacağınız “ilk kıyafetleri” kolayca giydirilip çıkartılabilir, rahat ve çamaşır makinesinde yıkanabilir olmalıdır. Bebeğinizin kıyafetlerini sizin kıyafetleriniz ile karışık yıkamayınız ve biyolojik aktif maddeler ya da buna benzer deterjanlar kullanmayınız. Bebeğinizin hassas cildine zarar verebilir.

Bebeğinizi giydirirken ve soyarken baş ve boyun bölgesini destekleyin.

Cicili bicili, renk renk, desen desen kiyafetleri alırken kaliteli, doğal ve organik ürünleri seçmeniz aynı zamanda ekonomik olmasına da dikkat etmeniz gereklidir.

Temel “İlk kiyafet” listesi;

Zamanınızın büyük bir kısmını ev işleriyle geçirmek istemiyorsanız bebeğinize ve kendinize daha çok zaman ayırabilmeniz için bebeğinize gereken temel kıyafet listesini sizin için derledik.

 • En az 3 adet “hastane çıkışı” seti

 • Mevsimine göre 8 adet omuzdan veya alttan çıtçıtlı ya da düğmeli tulum.

 • 6 adet çıtçıtlı fanila veya atlet

 • 2 adet hırka veya yelek

 • 2 adet gecelik veya uyku tulumu

 • Mevsime uygun bebek battaniyesi

 • 2-3 çift çorap

 • Yumuşacık patikler

 • Mevsimine göre ğüneş başlığı veya yün şapka

 • Yine mevsimine göre sokak giysileri

 • Torba şeklinde eldiven

 • Pamuklu bebek önlüğü

Büyüyen bebeğinizin ihtiyaçlarını düzenli kontrol ederek eklemeler yapmanızı tavsiye ederiz.

Bunu Gördünüz mü?

Doğum Çantası

Hamileliğin 36. haftasından sonra doğum çantası hazırlıklarını tamamlamanızı ve nereye giderseniz doğum çantasını arabanız varsa …

Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.