30 Mayıs 2024

Hamile Kıyafetleri Nasıl Olmalı?

hamile-kıyafetleriKendinizi bu döneminizde rahat ve mutlu hissedeceğiniz sağlıklı ve şık hamile kıyafetleri bulmanız artık çok kolay.
Hamileliğin ilk üç aylık döneminde hala var olan kıyafetlerinizi kullanabiliyor olsanız dahi beliniz kalınlaşmaya başlayacağından belinizi sıkmayan etek ve pantolanlar tercih etmenizi öneririz. Günümüzde hamile giyim sektörü çok gelişti, nevarki sizi en rahat ve mutlu hissettirecek, sağlıklı ürünler seçmenizde yarar vardır.
Hamileliğin ikinci üç ayında büyüyen karnınıza uygun, karına baskı yapmayan süper-elastik pantalonlar, hava sirkülasyonuna engel olmayan etek ve elbise seçimi uygundur.
Son üç aylık dönemde yine içinde rahat hareket edeceğiniz taytlar, bol t-shirtler, atletler, elbiseler vs. kullanabilirsiniz.
Çalışan anne adayları için kendinizi içinde şık ve rahat hissedeceğiniz iş kıyafetleri seçiminde yazın ve bahar aylarında ter tutan pamuklu giysiler kışın ise yine polyester, nylon içermeyen yün oranı yüksek kıyafetler seçebilirsiniz. Basic t-shirtler ve taytlar her zaman elinizin altında olmalıdır.
Hamilelerinin duruma göre çıkarıp tekrar giyebilecekleri birkaç kat giyinmelerini tavsiye ederiz.
Ayakkabi seçimine dikkat edilmelidir. Hamilelik dönemi yüksek ökçeli ayakkabıları rafa kaldırma zamanı. Rahat yürüyebileceğiniz babetler, terlikler, spor ayakkabıları, en fazla 5 cm olacak şekilde ökçeli ayakkabilar kullanılmalıdır.

Bebeğinizi emzirmeye karar verdiyseniz emzirme sütyeninizi, fanilanızı son ayınızda almanızı tavsiye ederiz. En az 2 adet olmalı. Ter çekme ve tahriş etmemesi açısından pamuklu olan emzirme sütyen ve fanila alınız.

Ayrıca şık eşarplar, çantalar, her zaman kullanabileceğiniz aksesuarlar anne adaylarının kendilerini daha da güzel hissedecekleri tamamlayıcı ürünlerdir.

Bunu Gördünüz mü?

Tetanoz Aşısı Hamilelere Nasıl Uygulanır?

Tetanoz aşısı hamilelikte yapılması gerekli olan bir aşıdır. Tetanoz aşısının uygulanmasında her hangi bir sakınca …