21 Eylül 2019
Ana Sayfa / Eczacıanneyim Mutfağı / Ev Yapımı Hamburger !

Ev Yapımı Hamburger !

Hamburger!

hamburgerHer zaman cazip gelmiştir ancak dışarıdan satın aldıklarımızın kalori ve yağ miktarları çok yüksek. Yanında da hamburger boyutu kadar tepeleme patates kızartması. Çocuklarımıza sağlıklı hamburger yedirmek ve gereksiz kalori yüklemek istemiyorsak; zayıflamak, formumuzu korumak ve Diyabet, yüksek kolestrol sorununlarımız da varsa keyifle yiyebilecağiniz hamburgerimizi evde yapabiliriz.

  • Hazır üretilmiş hamburger veya sandviç ekmeği yerine orta veya küçük boy tam tahıllı veya sandviç şeklinde kepekli ekmek kullanınız.

  • Patatessiz hamburger olmaz! Kızarmış patates yerine fırında pişirilmiş elma dilimli patates.

  • Yağsız veya az yağlı kıymadan hazırlanmış yaklaşık 70-100 gram yuvarlak ızgarada pişmiş köfte. Hamburger köftesini hazırlarken sevdiğiniz baharatları kullanbilirsiniz.

  • İsteğe göre Izgarada pişmiş veya taze soğan halkaları, kırmızı soğanı tercih etmenizi öneririz.

  • Bolca yeşillik ve domates

  • Mayanez ve ketçap gibi soslar yerine yine ev yapımı domates sosu tercih edilmeli veya az miktarda yağ oranı düşük diyet mayonez kullanılmalı.

  • Izgara edilmiş, ince doğranmış mantar

  • Yeşil veya siyah zeytin halkaları

  • İnce dilimlenmiş kırmızı, çarliston veya sivri biber

  • Izgara edimiş dilimlenmiş çedar ya da kaşar peyniri ilavesi hamburgerin kalorisini artırır. Bu nedenle az yağlı olan peynir ürünleri tercih edilmeli.

Ev yapımı hamburger hazırlanması keyifli ve porsiyon kontrolü bakımından daha kolaydır.

Benzer şekilde kırmızı etden yapılmış hamburger köftesi yerine yağısız biftek, kuzu eti veya tavuk, hindi de kullanılarak sağlıklı hamburgerler, sandviçler yapılabilir.

Bunu Gördünüz mü?

Damla Çikolatalı Muffin

Çocukların severek yiyeceği damla çikolatası ile süslenmiş damla çikolatalı muffin tarifi besleyici olduğu kadar yapılışı …

Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.