21 Eylül 2019
Ana Sayfa / Hamilelik / Emzirme / Emzirmeyi Sonlandırmak

Emzirmeyi Sonlandırmak

emzirmeEmzirmeyi sonlandırmak sanıldığı kadar zor değil. Zor olan annelerin emzirmeyi nasıl bırakılacağını bilememesi ve endişe duymalarıdır. Bebeklerin 2 yaşına kadar anne sütü ile emzirilmesi DSÖ-Dünya Sağlık Örgütü tarafından salık verilmiş ve bu görüş ülkemizde de Sağlık Bakanlığı tarafından kabul görerek anneler emzirme konusunda teşvik edilmektedir. Anne sütü ile beslenen bebeklerin bağışıklık sistemi ve diğer sistemlerinin gelişimi açısından büyük önem taşımaktadır. Ayrıca, anne ile bebek arasında en güçlü duygusal bağın kurulduğu emzirme dönemi uzun bir süre olmakla birlikte anne için yorucudur da. Bu kutsal görev olmaktan çıkıp bebeğinizle geçirdiğiniz en keyifli ve duygusal anlar yaşadığınız bir dönemdir. Nevar ki, bu dönemin de sonlandırılması gerekmektedir.

Emzirme ne zaman bırakılmalı;

Sorunsuzca bu dönemi atlatmak için hem anne hem de bebek için uygun zamanda ve hazır olunduğunda emzirmeyi sonlandırmak gerekir. İlk 6 ay sadece anne sütü yeterli gelirken 6 aydan itibaren ek besinlere, katı gıdalara geçiş anne sütüne ek olarak yapılır. Özellikle çalışan anneler uzun soluklu emzirme dönemini daha erken sonlandırmak isteyebilirler. Her ne şekilde olursa olsun bebeğin boy-kilo eğrisi doğrultusunda doktor tavsiyesi ile emzirmeyi sonlandırmak şart.

Emzirmenin Sonlandırılması için Faydalı Bilgiler;

  • Her şeyden önce annenin kararlı ve tutarlı olması gerekmektedir. Eğer anne bu konuda endişeli ve stresli ise sütten kesme işlemi aksayacaktır çünkü bu durum bebeğe de yansır.

  • Bebeğin anne sütünden vazgeçmesi kolay olmayacatır. Bu nedenle bebeğinde huzursuzlanması normal olup annenin sabırlı olması gerekmektedir.

  • Sütten kesme sürecine başlanma kararı alındığında bebeğinde rahat olduğu bir dönem tercih edilmelidir. Bu dönem bebeğin sağlıklı olduğu yani diş çıkarma, hasta olduğu ya da bebekte strese neden olabilecek değişimlerin bakıcı değişikliği gibi olmadığı bir dönemde başlanmasını öneririz.

  • Emzirme birden bire kesilmemeli basamak basak bıraktırma tercih edilmelidir. Bu süreç annenin de göğüslerindeki süt bezlerinin kesme işlemine adapte olması için uygun zamanı sağlayacaktır ve bebeğin de tepkisinin daha aza indirecektir.

  • En çok önerilen yöntem önce öğlen ve ikindi sütünü kesmekten başlamaktir. Daha sonra basamak basamak azaltılarak bir ay-iki ay kadar bir süre içinde tamamlanmalıdır.

Bunu Gördünüz mü?

Emzirme Artık Çok Kolay!

Emzirme oldukça yorucu ama bebek ile anne arasında bir ömür taşınacak sevgi bağlarının kurulduğu mucize …

Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.