13 Temmuz 2024

Emzirme Artık Çok Kolay!

emziren-anneEmzirme oldukça yorucu ama bebek ile anne arasında bir ömür taşınacak sevgi bağlarının kurulduğu mucize bir olaydır. Anne sütü ise doğanın bebeğe sunduğu en büyük armağandır.

Emziren annenin yediği içtiği herşey anne sütüne geçer. Bu nedenle kullanacağınız ürünlerin etiketlerini kontrol etmeyi ihmal etmeyiniz. Doğumu takip eden ilk aylarda enerji vermesi amacıyla üretilmiş doğal ve sağlıklı lohusa şerbeti diye bilinen malt içeçekleri tüketebilirsiniz. Sebze ve meyvaları hamilelikte olduğu gibi bol suda iyice yıkayınız. Her hangi bir ilaç almadan önce mutlaka doktorunuza danışınız.

Emzirmenin ilk haftası göğüs ucu yaralarından korunmak için bebeğe zararlı olmayan göğüs ucu kremleri kullanabilirsiniz. Krem kullandıysanız emzirme öncesi meme ucunu sildikten sonra emzirmeye başlayabilirsiniz. Meme başı temizlemek bebeğin meme ucunu daha kolay kavramasını sağlar. Emzirken uyuya kalan bebeğinizin gazını çıkarmayı unutmayınız.

Emzirme sırasında sizin rahat ve sakin olmanız bebeğinizin de emmeyi kabul etmesi ve rahat etmesi açısından çok önemlidir. Bu amaçla üretilen özel tasarlanmış emzirmeyi kolaylaştıran ürünleri tercih edebilirsiniz.

Sallanan emzirme koltuğu, emzirme yastığı, emzirme sütyeni, emzirmeyi kolaylastıran fanila ve atlerler herbiri mutlu bir bebek için tasarlanmıştır.

Süt sağma pompaları mucize aletlerdir. Sizin evde olmadığınız zamanlarda sizin dışınızda başka birinin bebeğinizi yine kendi sütünüz ile beslemenize yardımcı olacak ürünlerdir. Pompaların sayesinde biraz olsun kendinize zaman ayıracak olanak bulursunuz. Süt saklama kapları ise anne sütünün buzdolabında 24 saat muhafaza etmenize yardımcı olur.

Bebeğinize bol süt üretmek için bol bol su ve süt içmenizi, gaz yapan besinlerden uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Bunu Gördünüz mü?

Anne Sütü Sağmak için Yöntemler

Anne sütü sağmak sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Emzirmeye ayırdığınız zamandan hazırlık aşaması nedeniyle …