21 Eylül 2019
Ana Sayfa / Eczacıanneyim Mutfağı / Çilek Reçelli Rulo Pasta

Çilek Reçelli Rulo Pasta

cilekli-rulo-pastaHer dilim parlak kırmızı spiral şeklinde. Hem yaparken hem de yerken çocukluğumuzdaki gibi parmaklarımızı yalayarak temizlemeyi kim sevmezki !…

Hazırlama süresi: 40-45 dakika |

Malzemeler (8 dilim):

Yağlama için tuzsuz tereyağ

3 adet yumurta

75 gr pudra şekeri, bir çorba kaşığı ekstra üzerini süslemek için (isteğe bağlı)

1 su badağından bir parmak eksik ( 75 gr ) buğday unu 

4-5 çorba kaşığı çilek reçeli

150 gr yıkanmış, sapları ayıklanmış ve ince dilimlenmiş çilek

Hazırlanışı:

  1. Fırını 180 ° C ye ayarlayıp ısıtın.

  2. Yaklaşık 32 × 22 cm ebadında diktörtgen borcam içine tuzsuz tereyağ ile yağlayıp hazırladığınız fırın pişirme kağıdını yerleştirin.

  3. Derin cam kasede 3 yumurta ile 75 g pudra şekerini beyalayana kadar mikser ile 10 dk çırpın. Karışımın üzerine un ekleyin ve unu topak kalmayıncaya kadar büyük bir metal kaşık kullanarak karıştırın.

  4. Hazırlanan karışımı bir kaşık yardımıyla yavaşça pişirme tepsisine dökün ve her tarafı eşit olacak şekilde yayın. Hamuru köşelere doğru yayarak doldurmayı unutmayın.

  5. 12 dakika süngerimsi görünüm alana ya da üzeri altın rengi olana kadar pişirin. Piştiğini anlamak için parmağınızı pişen kekin üzerine dokundurduğunuzda ve geri çektiğinizde eski şeklini alması gerekir.

  6. Pişen keki tezgah üzerine dikkatlice pişirme kağıdıyla birlikte alın.

  7. Tezgah üzerine kekin boyutunda başka bir yağlı pişirme kağıdı yayın ve dikkatlice keki bu kağıdın üzerine ters çevirin.

  8. Kekin altındaki pişirme kağıdını yavaşca soyun. Ve üzerine keki delmemeye özen göstererek çilek reçelini eşit olacak şekilde yayın.

  9. Daha sonra kısa kenardan başlayarak keki kendi etrafında sararak rulo şekline getirin. Üzerine pudra şekeri isteğe bağlı olarak serpilerek soğumaya bırakın.

Soğuyan “yağsız çilek reçelli rulo pasta” 8 tane olacak sekilde eşit olarak dilimleyip taze çilek ile süsleyerek servis edin.

Bunu Gördünüz mü?

Damla Çikolatalı Muffin

Çocukların severek yiyeceği damla çikolatası ile süslenmiş damla çikolatalı muffin tarifi besleyici olduğu kadar yapılışı …

Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.