21 Eylül 2019
Ana Sayfa / Annelik Kariyeri / Bebek ve Güvenlik Önlemleri

Bebek ve Güvenlik Önlemleri

guvenlikBebeğiniz büyüdükçe ve öğrenmeye karşı ilgisi arttıkça aktifleşecek, Dünya’yı keşfetme merakı baskın gelecek ve onu daha da heyecanlandıracaktır. Emekleme ile başlayan bu aktif dönem aynı zamanda kazalarında artacağı anlamına gelmektedir. Ne kadar dikkat edersek edelim her an gözümüz üstünde olamayacaktır. Alınabilecek “güvenlik önlemleri” bebeğiniz için daha güvenli ortam yaratmak demektir. “Bebek ve güvenlik önlemleri” deyince gözünüz korkmasın. Hemen herkezin kolayca sağlayabileceği yöntemlerden bahsetmek istiyoruz.

Genel Güvenlik Önlemleri;

 • Anakucağı beşik sistemleri; Bebeğiniz siz meşgul iken içinde güvende kalır.

 • Puset ; Kemeri olup olmadığını kontrol edin.

 • Puset yağmurluğu ve cibinliği; Bebeğinizi puseti içindeyken böcek sokmalarına, yağmura, soğuğa karşı korur. Geniş ve uzun bir tülbent de kullanabilirsiniz.

 • Kanguru; Dışarı gezmelerinde rahat ve güvenli bir şekilde bebeğinizi taşımanıza yardımcıdır. Temiz ve sağlam bir çarşaf da aynı işi görür. Bebeği bağlarken sıkmadan ve düşmeyecek şekilde ayarlanabilir.

 • Monitör, Telsiz; Bebeği duymanız veya izlemeniz için tasarlanmış elektronik ürünlerdir.

 • Dolap ve çekmece kilitleri; mutfak bıçaklarına, temizlik malzemelerine ulaşımı önler.

 • Köşe tamponları; Sehpa gibi sivri köşeli eşyaların köşelerine çarparak yaralanmaları önler.

 • Kapı durdurucu; kapının ani ve hızlı kapanmasına karşı bebeğin parmaklarınının arada kalıp yaralanmasını önler.

 • Parmaklık; merdivenlerden yuvarlanmayı önler.

 • Elektrik prizleri ve kablolar; Prizleri üç-beş kat bantlayabilir veya özel tasarlanmış ürünleri kullanabilirsiniz. Açıkta elektrik kablosu bırakmayınız.

 • Mama sandalyesi; Altı aylık ve daha büyük bebekler için kullanılmalıdır. Güvenli ve rahattır.

 • Kırılmaz beslenme malzemeleri; Bebek için kullanılacak çatal, kaşık, tabak, bardak vs. kırılmaz ve sağlıklı malzemeden yapılmış olması gereklidir.

 • Mutfakta; Yemek pişerken ocak başında değilseniz ocağın arka kısmını kullanınız. Tava gibi saplı tencere kullanıyorsanız sapları duvara dönük olacak şekilde pişirme yapınız. Çocuğun ulaşabilmesine engel olunuz.

 • İlaçlar; Kesinlikle çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız veya kilit altında tutunuz.

Araba için Güvenlik Önlemleri;

 • Araba koltuğu; Yeni doğan ve çocukların kilosona göre üretilmiş rahat ve güvenli taşıma sistemleridir.

 • Güneşlik; Araba yolculuklarında araba camına kolaylıkla takılarak güneşi perdeler ve güneş yanıklarına karşı koruma sağlar. Güneş kremi kullanılması ihmal edilmemelidir.

 • Emzik zinciri; Araba içinde yere düşen emziğin temizleme imkanı yoktur. Emzik zinciri kullanarak hijyen sağlayabilirsiniz.

 • Dikiz aynası; Arabanın arka camına dikiz aynasından beeği görebileceğiniz bir açıda monte edilerek şoför koltuğunda iken yeni doğan bebeğinizi izlemenizi sağlar.

Banyo için Güvenlik Önlemleri;

Siz meşgul iken banyo bebeğiniz için cazip olacaktır. Banyo kapısı ve klozet kapaklarını kapalı tutunuz.

 • Termometre; Banyo suyu sıcaklığını 36-38C dereceye kolayca ayarlamanızı sağlar. Dirseğiniz de bu konuda size yardımcı olur.

 • Banyo matı; Küvet içinde kaymayı önler. Temiz bir havlu da işe yarar.

Bunu Gördünüz mü?

Öfke Terapisi ve İkili İlişkilerde Öfke

Eğer çiftler arasında öfke dolu çatışmalar yaşanıyor ve bu tartışmaların sıklığı artıyor ise çiftin bu …

Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.