21 Eylül 2019
Ana Sayfa / Hamilelik / Bebek Hazırlıkları ve Doğum / Bebek Odası Hazırlıkları

Bebek Odası Hazırlıkları

Bebek odası duvarlarının boyası, perdesi, halısı derken her detayı düşünmek bebeğinizi beklerken tatlı bir telaş, duygusal anlar yaşamanıza ve her geçen gün doğuma bir adım daha yaklaşmanın heyecanını taşıdığınız bu dönemin aynı zamanda yorucu olacağını da unutmayınız.

Bebek odası düzenlemesi hamileliğin son üç aylık döneminde tasarlanmalı ve hazırlıklar son aya bırakılmamalıdır. Heyecanla beklediğiniz minik prensesiniz veya prensinize uygun bir bebek odası tasarlamak ve hazırlamak en keyif alacağınız dönemdir.

bebek-odasiBebek odası için seçeceğiniz nevresim takımı, battaniyesi, yorganı, yastığı, yatak korkulukları için tasarlanmış koruma minderi hatta müzikli yatak ve puset dönencesi, cibinliği, alt değiştirme bezi, havlusu, yatağı ve minik eşyalarının hazırlıkları derken sağlıklı ve güvenli ürünleri tercih edilmenizi öneririz.

Bu nedenle, bebeğin odasını seçerken onun herşeyden önce güven içinde olacağı konusunda emin olmanız gereklidir.

Bebek Odası Hazırlamanın Püf Noktaları;

  • Karyolanın dört tarafında parmaklık olmalı ve yüksekliği ayarlanabilmelidir. Yeni doğan bebeğinizi karyolasına rahatlıkla koyabileceğiniz ve alabileceğiniz yüksekliğe ayarlanabilmeli daha sonra bebek büyüdüğünde yukarıya kaldırılabilmelidir. Parmaklıkların arası 6,5 cm den daha geniş olmamalıdır.

  • Bebek yatağı için sert, düz, karyolaya tam uyan, temiz ve bir yüzü su geçirmeyen materyalden yapılmış olanları tercih ediniz.

  • Bebeğin çarşafı ortada toplanmayacak şekilde gergin serilmeli, yatağın kenarlarına sıkıştırılmalıdır. %100 pamuklu nevresim takımı, battaniye vs alınız.

  • Bir yaş altı bebekler için kaz tüyü yogan, yastık gibi materyaller kullanmayınız.

  • Bir yaşın altındaki bebekler için baş altı yastık kullanmayınız. Yastığı sırtını desteklemek amacıyla kullanın.

  • İlk 3 ay bebeği uyku tulumu içinde uyutmanız silkinerek uyanmalarını ve huzursuz olmasını engeller.

  • Alt değiştirme masası seçerken belinizi ağrıtmayacak yükseklikte olmasına dikkat ediniz. Alt değiştirme için gerekli bütün malzemelerin hemen yanınızda olmasını sağlayacak şekilde tasarlanmış olanlar en uygun olandır. Alt değiştirme yastığı bebeğinizin ilk aylarda güvenliğini sağlayacaktır. Alt değiştirme işleminde bebeği asla serbest bırakmayınız. Bir elinizle mutlaka tutunuz.

  • Bebeği yatağına sırt üstü yatırmanız en güvenli yoldur.

Bunu Gördünüz mü?

Doğum Çantası

Hamileliğin 36. haftasından sonra doğum çantası hazırlıklarını tamamlamanızı ve nereye giderseniz doğum çantasını arabanız varsa …

Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.