14 Nisan 2024

Baba Olmak

babalikHamilelik boyunca nasıl bir baba olacağınızı hayal edebilirsiniz. Kendinizi baba olmaya hazırlamak için çeşitli yollar bulabilirsiniz. Nevarki, özellikle ilk kez baba olacak adaylarda, bebeğin doğmasıyla birlikte şaşkınlık olabilir. Eşinizin ve bebeğinizin sağlıklı ve güvende olduğundan emin olmanız için hamilelik boyunca doktor kontrollerine birlikte gidiniz.

Bebeğinizi beklerken doğum planlamanızı birlikte yapınız. Bebek odası hazırlıklarında birlikte hareket ediniz. Ailenin yeni üyesini beklerken hamilelik süreçlerini paylaşmak sizin için de keyifli olacaktır.

Doğum anında eşinizin yanında olmak, bu mucizenin şahitliğini yapmak anneye güven verecektir.

Doğum sonrası olayın parçası olun , seyirci kalmayın ki, kendinizi dışlanmış ya da işe yaramaz hissetmeyiniz. Doğum sonrası kolları sıvayın. Eşinizin bebeğinizi taşıdığını öğrendiğinizden bugüne kendinizi baba olmaya hazırladınız. Şimdi ise işlerin bir kısmını üstlenme zamanı. Doğum sonrası özellikle ilk 3 gün annenin karışık duygularına karşı sakin kalın ve işlerin kontrolü ele alın. Evin düzenlenmesi, anne duş alırken bebeği tutmanız veya bebek emerken alışverişe gitmeniz, bebek biberon ile besleniyor ise bu işi sizin üstlenmeniz, uykusuz gecelere ortak olmanız hatta bezini değiştirmeniz kendinizi huzurlu, mutlu hissetmenize ve bebeğinizle aranızda bağ kurmanıza yardımcı olur.

Bunu Gördünüz mü?

Doğum Çantası

Hamileliğin 36. haftasından sonra doğum çantası hazırlıklarını tamamlamanızı ve nereye giderseniz doğum çantasını arabanız varsa …