21 Eylül 2019
Ana Sayfa / Hamilelik / Emzirme / Anne Sütü Sağmak için Yöntemler

Anne Sütü Sağmak için Yöntemler

gogus-pompasi-ile-sut-sagmakAnne sütü sağmak sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Emzirmeye ayırdığınız zamandan hazırlık aşaması nedeniyle biraz daha uzun sürebilir. Nevar ki, bebeğinizden ayrı kalmanız gerektiğinde, çalışan anneyseniz onu sizin önceden boşaltarak sakladığınız kendi sütünüz ile beslemek mümkün kılan etkili bir yöntemdir. Böylece bebeğinizi biberonla onun yanında olmadığınız zamanlarda da kendi sütünüzle beslenmesini sağlayabilirsiniz.

Sütü boşaltmanın en güzel yolu deneyerek bulmanızdır. Sütünüzü el ile sağabileceğiniz gibi bu amaç için üretilmiş süt pompaları işinize yarayacaktır. Sütün pompa ile boşaltılma işlemi acı ve ağrıya neden olmaz. Eğer pompa ile sütünüzü sağma veya emzirme sırasında acı ve ağrı hissediyorsanız zaman geçirmeden doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

Pompa İle Anne Sütü Sağmak;

Süt sağma işlemini gerçekleştiren pompaları satın alırken kullanım kolaylığı, dayanıklılık, ve emme gücünün ayarlanabilir olması gibi temel özellikleri taşıyıp taşımadığına dikkat etmelisiniz. Süt sağmak için kullanılan pompanın içinde her pompalamada 50 – 110 ml süt toplanması normaldir. Pompalar elle yönetilebilenler ve elektronik olmak üzere piyasada mevcuttur. Elle yönetilen göğüs pompaları daha ekonomiktir ancak işlem sizin için uzun ve yorucu olabilir.

Pompa ile süt sağmanın püf noktaları;

  • Süt sağmaya başlamadan önce pompanızı hazır edin.

  • Pompa kullanırken sırtınızı destekleyen bir yerde olabildiğince rahat oturmalısınız.

  • Sütünüzün gelmesi için sakin olmalı ve rahatlamalısınız.

  • Sütün kolayca gelmesi için pompalama işleminden önce memenin uyarılması faydalı olur. Bu nedenle göğüslerinize yavaşca masaj yapmalısınız. Bunun için bir elinizle alttan destekleyerek diğer elinizle memeyi yukarıdan aşağıya meme başına doğru sıvazlamalısınız.

  • Pompanın doğru yerleştirilmesi önemlidir. Pompanın hunisini meme ucu etrafındaki koyu renk bölgeyi (aerola) içine alacak ve hava almayacak şekilde yerleştiriniz. Meme ucu huninin ortasına gelmelidir.

  • Pompalama işlemine ilk başta yavaş yavaş başlayın. Süt akışı durana kadar 5-10 saniye bekleyin. Memeden süt akışı bitene kadar bu işlemi duraklayarak devam ettirin. Aynı işlemi eşit sürelerde her iki meme için de uygulayın.

  • Sütünüzü elle sağmak istiyorsanız ellerinizin ve sütünüzü sağacağınız kabın temiz olmasını sağlayınız. Meme uyarma işlemi pompa ile sağmada anlatıldığı gibidir. Sağma işlemine göğüsün yukarısından başlayarak meme ucuna doğru yapmalısınız.

  • Çalışan anneyseniz sütünüzü ertesi gün için akşam yatmaya yakın sağmanızı öneririz. Bu saatlerde annenin vücudunda prolaktin adı verilen hormon salgılanması arttığından sütünüz daha besleyici olacaktır. Anne sütü sterildir ve 24 saat buzdolabında saklanabilir. Kullandığınız kapların temiz olması çok önemlidir.

Bunu Gördünüz mü?

Emzirme Artık Çok Kolay!

Emzirme oldukça yorucu ama bebek ile anne arasında bir ömür taşınacak sevgi bağlarının kurulduğu mucize …

Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.